Bill Gates shpreh keqardhje që tradhtoi ish-gruan e tij

Bill Gates shpreh keqardhje që tradhtoi ish-gruan e tij

Bill Gates thotë se i vjen keq që tradhtoi ish-gruan e tij me një kolege nga Microsoft.

Ai e bëri këtë deklaratë vetëm disa ditë pasi zyrtarisht përfundoi divorci i tyre.

Themeluesi i Microsoft konfirmoi se ai tradhtoi ish-gruan e tij Melinda Gates disa ditë pasi ish-çifti përfundoi padinë e tyre për divorc.

Bill, i cili ishte një bashkëthemelues i Microsoft në 1975, u pyet për këtë çështje në një intervistë për CNN, ku ai zbuloi se i vjen keq që ishte tradhtar në të kaluarën, por se ai është gati të shkojë “më tej” “sesa ndodhi në martesën e tij.

“Sigurisht, mendoj se të gjithë pendohen, por është koha për të menduar dhe në këtë pikë më duhet të ec përpara. Puna ime është shumë e rëndësishme për mua. Brenda familjes, ne do të shërohemi sa më mirë që mundemi dhe do të mësojmë nga ajo që ndodhi,” tha ai.

Gjykatësi i dha fund divorcit të Bill dhe Melinda të martën, më 2 gusht. Në marrëveshjen, e cila iu dorëzua Gjykatës së Lartë në Uashington, gjykata vuri në dukje se asnjë “vendim parash” nuk u shqiptua dhe se as Bill dhe Melinda nuk kërkuan të ndryshonin mbiemrat e tyre.


Në një peticion divorci të paraqitur në King County në maj, Melinda deklaroi se Bill “nuk ka nevojë për mbështetje martesore”.

Melinda, e cila u paraqit për divorc të hënën, gjithashtu e quajti martesën e saj me Bill “të shkatërruar në mënyrë të pakthyeshme”. Çifti nuk kishin një marrëveshje para martesore. Në vend të kësaj, ata e ndanë pronën e tyre në mënyrë miqësore.

“Ne po i kërkojmë gjykatës të shpërndajë martesën tonë dhe të përcaktojë që bashkimi ynë martesor përfundoi në datën e specifikuar në marrëveshjen tonë të ndarjes,” tha Melinda në peticionin e saj të divorcit.

Kujtojmë, Bill dhe Melinda Gates njoftuan divorcin e tyre në fillim të majit.

Seanca e parë për Melindën dhe Bila është caktuar për prill 2022. Një datë alternative për zgjidhjen e mosmarrëveshjes është caktuar për mars 2022.

Rasti i tyre do të rishqyrtohet në shtator. Melinda gjithashtu ka paraqitur një urdhër automatik të përkohshëm që përcakton kufizimet financiare, të cilat e kufizojnë atë dhe Bill nga disponimi i pronës ose ndryshimi i policave të sigurimit, përveç me marrëveshje me shkrim ose urdhër gjykate.

Lexo edhe

Video

error: