Bilbao – Barcelona, Koeman thërret Rey Manajn

Bilbao – Barcelona, Koeman thërret Rey Manajn

Në këtë fundjavë do të zhvillohet xhiro e dytë e kampionatit spanjoll të futbollit i njohur si La Liga.

Barcelona e nisi mirë edicionin e ri garues duke arkëtuar tre pikët e para në ndeshjen e parë pasi triumfoi ndaj Real Sociedadit me rezultat 4-2, përcjellë KosovaPress.

Në xhiron e dytë, “katalanasit” do të ballafaqohen me Athletic Bilbaon si mysafir, ndeshje kjo e cila zhvillohet të shtunën me fillim nga ora 22:00.


Trajneri Ronald Koeman tashmë ka publikuar listën e lojtarëve që do të udhëtojnë për këtë ndeshje dhe në këtë grup e ka përfshirë edhe sulmuesin shqiptar Rey Manaj.

Manaj shkëlqeu në ndeshjet miqësore të Barcelonës ku realizoi pesë gola.

Kjo është lista e plotë e të ftuarve nga Ronald Koeman:

Lexo edhe

Video

error: