Lajme   Biznes   Sport   Covid-19   Video   Kulturë   Magazina   Ngjarje

Bie numri i rasteve aktive me COVID-19 në Gjilan

Bie numri i rasteve aktive me COVID-19 në Gjilan

Në Komunë e Gjilanit ka rënë numri i rasteve aktive me COVID-19. Aktualisht në Gjilan janë 95 raste aktive me COVID-19. Kështu ka bërë të ditur, nënkryetari i kësaj komune, Arbër Ismajli në takimin e komitetit për menaxhimin dhe parandalimin e përhapjes së COVID-19.


Krahasuar me javët e fundit, numri i rasteve të infeksionit është më i ulët, por Ismajli tha se kjo nuk lejon komoditet, duke apeluar qytetarët dhe bizneset që japin shërbime, që t`u përmbahen masave kundër përhapjes së virusit, siç janë maska, distanca dhe higjiena personale.

Pasqyra e përgjithshme në Gjilan që prej fillimit të pandemisë është si vijon: nga 11081 mostra, 3592 kanë rezultuar pozitivë, 3387 janë shëruar, 110 qytetarë e kanë humbur betejën me virusin, 95 raste janë aktive, të hospitalizuar me COVID janë 16 persona dhe 315 mostra në pritje për rezultat.

Lexo edhe

Video

error: