Lajme   Biznes   Sport   Covid-19   Video   Kulturë   Magazina   Ngjarje

Biden takim online me Trudeau, diskutohet bashkëpunimi dhe pandemia

Biden takim online me Trudeau, diskutohet bashkëpunimi dhe pandemia

Presidenti i SHBA Joe Biden zhvillon sot takimin e tij të parë dypalësh me kryeministrin kanadez Justin Trudeau.

Gjatë diskutimeve që do të bëhen online, për shkak të masave kundër COVID 19 pritet të nxirret në pah partneriteti i fortë midis dy vendeve fqinje.


Njoftimin e bëri zëdhënësja e Shtëpisë së Bardhë Jen Psaki.

“Takimi do të jetë një mundësi për të dy drejtuesit për të rishikuar përpjekjet e përbashkëta në fusha me interes të përbashkët si kundërpërgjigja ndaj COVID-19, ndryshimet klimatike dhe lidhjet ekonomike që bashkojnë vendet, si dhe lidhjet e njerëzve që ekzistojnë mes dy shteteve tona”, tha Psaki./A2/

Lexo edhe

Video

1 Koment

Komentet janë të mbyllura.

error: