Biden diskutoi me Zelensky-n mbi mbështetjen amerikane për Ukrainën

Biden diskutoi me Zelensky-n mbi mbështetjen amerikane për Ukrainën

Presidenti i SHBA-së Joe Biden ka biseduar sot përmes telefonit me homologun e tij ukrainas Volodymyr Zelensky.

Shtëpia e Bardhë ka njoftuar se Biden njoftoi Zelensky-n për mbështetjen e vazhdueshme të SHBA-së për Ukrainën.


Biseda e dy krerëve të shteteve ka zgjatur rreth një orë, tha një zyrtar i Shtëpisë së Bardhë.

Zelensky ka shkruar në Twitter në lidhje me bisedën telefonike, duke thënë se ata “vlerësuan krimet ruse të luftës” dhe “ranë dakord të rrisin sanksionet”, sipas CNN.

Lexo edhe

Video