Lajme   Biznes   Sport   Covid-19   Video   Kulturë   Magazina   Ngjarje

Besa Famgas me fitore bindëse ndaj Kastriotit

Besa Famgas me fitore bindëse ndaj Kastriotit

Kampioni Besa Famgas ka bërë hapin e parë drejt finales së plejofit në Superligën e Kosovës në hendboll për meshkuj.

Sonte në palestrën “Karagaçi” në Pejë, Besa fitoi ndaj Kastriotit me rezultat 41:28.

Ishte kjo gjysmëfinalja e parë e plejofit.


Para ndeshjes është bërë kontrollimi shëndetësor i lojtarëve, si pjesë e masave të task-forcës ndaj COVID-19.

Ekipi pejan ka dominuar ndeshjen dhe vazhdimisht ka pasur epërsi bindëse.

Jupa ishte më efikasi te Besa me 9 gola. Të Kastrioti u dallua Bislimi me 8 gola.

Ndeshja e dytë luhet në mesjavën e ardhshme në Ferizaj.

Lexo edhe

Video

error: