Bernard Berisha pranon çmimin “NDERI I QYTETIT” në Pejë

Bernard Berisha pranon çmimin “NDERI I QYTETIT” në Pejë

Mesfushori i Koosvës Bernard Berisha ka pranuar sot një çmim special nga Komuna e Pejës.

Ai është nderuar me çmimin “NDERI I QYTETIT” nga kryetri i kësaj komune Gazmend Muhaxheri, përcjellë KosovaPress.


“Jam tepër i nderuar që sot për nderë të 22 vjetorit të Çlirimit të qytetit Pejës e mora titullin “NDERI I QYTETIT”, me këtë rast i falenderojë Kryetarin Gazmend Muhaxheri, Kryesuesin Islam Husaj dhe të gjithë asambleistët qe ma ndan këtë titull. Do ta mbajë me krenari.”.

“Pa luftën e shenjt të UÇK-së, dhe pa gjakun e derdhur të dëshmorëve tonë nuk do ta gëzonim as këtë përvjetor të çlirimit.”, ka thënë Berisha.

Lexo edhe

Video

error: