Berishaj mohon akuzat për përfshirje në skandalin financiar në Slloveni

Berishaj mohon akuzat për përfshirje në skandalin financiar në Slloveni

Ambasadori i Kosovës në Kroaci, Martin Berishaj, ka qenë në qendër të një raportimi për një skandal të madh në Slloveni në të cilën thuhej se ka transportuar 600 mijë euro para të gatshme nga kompania e tij në Mal të Zi te politikani slloven, kryetari i Partisë së Lirisë, Robert Golob.


Përmes një postimi në rrjete sociale, ambasadori Berishaj ka mohuar të ketë gisht në këtë skandal duke thënë se do të padisë median që e ka publikuar.

“Pavarësisht nga fushata parazgjedhore në Slloveni dhe ballafaqimi i fundit i mbrëmshëm në mes akterve kryesorë politikë, i z. Janša dhe z. Golob, ku u mohua shkrimi i Planet TV lidhur me emrin tim, nga sot, padia ime kundër portalit ne fjalë, hap rrugë për fjalën e fundit gjykatës. Nuk është e drejtë të jemi thjesht të sigurtë në drejtësi dhe në të vërtetë. Duhet edhe ta mbrojmë drejtësinë dhe te vërtetën. Përndryshe shpifjet bëhen normale”, shkroi Berishaj.

Lexo edhe

Video

6 Comments

Komentet janë të mbyllura.