Berisha tregon se sa do të jetë numri i tifozëve shqiptarë në ndeshjen Suedi-Kosovë

Berisha tregon se sa do të jetë numri i tifozëve shqiptarë në ndeshjen Suedi-Kosovë

Me fillim nga ora 18:00 Suedia e pret Kosovën në ndeshjen e radhës në kuadër të kualifikimeve për në Kampionatin Botëror “Katar 2022”.


Një numër i madh i tifozëve shqiptarë është para nëpër rrugët e qytetit disa orë [ara fillimit të ndeshjeve duke kënduar këngë dhe hedhur valle në përkrahje të “Dardanëve”, raporton KosovaPress.

Kryetari i grupit të tifozëve “Dardanët” ka konfirmuar për KosovaPress se në tribunat e stadiumit “Friends Arena” pritet të jenë të pranishëm rreth 6 mijë tifozë shqiptarë.

Lexo edhe

Video

error: