Berisha i quan trillime dhe gënjeshtra raportimet për qarje të raporteve më ShBA-të

Berisha i quan trillime dhe gënjeshtra raportimet për qarje të raporteve më ShBA-të

Kryetari i Komisionit Parlamentar për Siguri, Bekë Berisha, pas raportimit të ministrit të Mbrojtjes, Armend Mehaj, i quajti trillime dhe gënjeshtra të gjitha raportimet për qarje të raporteve me ShBA-të për mbështetjen me pajisje ushtarake.

Ai në një konferencë për medie, tha se ministri i ka sqaruar se nota diplomatike e ShBA-së vjen para çdo ndihme ushtarake, që mos t’iu lejohen palëve të treta të njëjtat.


Lidhur me ndërrimin e komandantit të FSK-së, Berisha tha se kjo është normale.

Lexo edhe

Video

error: