Benzema shpallet lojtari i vitit nga Globe Soccer

Benzema shpallet lojtari i vitit nga Globe Soccer

Globe Soccer shpërblen lojtarët më të mirë të vitit në botën e futbollit dhe në këtë ceremoni të vitit 2022 të mbajtur në Dubai, Karim Benzema mori trofeun e lojtarit më të mirë të vitit në kategorinë e meshkujve.

Tashmë fituesi i Topit të Artë, sulmuesi i Francës dhe i Real Madridit fiton një trofe të ri individual, raporton KosovaPress.


Benzema, që aktualisht ndodhet në Katar me Francën, tani do të synojë trofeun e Kupës së Botës me kombëtaren e tij.

Në sezonin 2021-2022, Karim Benzema shënoi 44 gola në 47 ndeshje dhe fitoi La Ligan dhe Ligën e Kampionëve.

(20) Eurosport on Twitter: “👑 KING KARIM 👑 🇫🇷 @Benzema wins the 2022 Best Men’s Player of the Year! 🏆 @Globe_Soccer | #GlobeSoccer | @realmadrid https://t.co/gX7RjGp9D9” / Twitter

Lexo edhe

Video