Bennett e Biden diskutuan mbi programin bërthamor të Iranit

Bennett e Biden diskutuan mbi programin bërthamor të Iranit

Kryeministri i Izraelit Naftali Bennett ka diskutuar sot me presidentin e SHBA-së Joe Biden mbi mënyrat për të ndaluar programin bërthamor të Iranit, raporton Reuters.

Të dy liderët kanë diskutuar gjithashtu mbi tensionet midis Ukrainës dhe Rusisë.


Gjatë një bisede telefonike, Bennett ka uruar Biden për veprimin e ushtrisë amerikane që çoi në vrasjen e liderit të ISIS-it, Abu Ibrahim al-Quraishi.

Ai gjithashtu ka falënderuar Biden për mbështetjen e Izraelit duke i bërë ftesë për vizitë në Izrael.

Lexo edhe

Video