Belgjikë – Portugali, të rejat e fundit rreth formacioneve

Belgjikë – Portugali, të rejat e fundit rreth formacioneve

Sonte me fillim nga ora 21:00 do të zhvillohet ndeshja ndërmjet Belgjikës dhe Portugalisë.

Kjo ndeshje është e vlefshme për kalim në fazën çerekfinale të Kampionatit Evropian Euro 2020, përcjellë KosovaPress.

Të dy kombëtaret kanë treguar formë të mirë në fazën e grupeve dhe fituesin e kësaj përballje në çerekfinale e pret Italia.


Këto janë formacionet e mundshme:

Belgjika (3-4-2-1): Courtois; Alderweireld, Boyata, Vertonghen; Meunier, Tielemans, Witsel, Thorgan Hazard; De Bruyne, Eden Hazard; Lukaku

Portugalia (4-3-3): Patricio; Semedo, Pepe, Dias, Guerreiro; Moutinho, Pereira, Sanches; Silva, Ronaldo, Jota

Lexo edhe

Video

error: