Lajme   Biznes   Sport   Covid-19   Video   Kulturë   Magazina   Ngjarje

Belgjika dhe Holanda shkatërrojnë rivalët e tyre, ja rezultatet e ndeshjeve të sotme

Belgjika dhe Holanda shkatërrojnë rivalët e tyre, ja rezultatet e ndeshjeve të sotme

Kanë përfunduar 10 ndeshjet e ditës së sotme të vlefshme për kualifikimet për në Kampionatit Botëror të futbollit “Katar 2022”.

Belgjika e ka mposhtur me rezultat të thellë 8-0 Bjellorusinë, kurse Holanda ma triumfuar me rezultat 7-0 Gjibraltarin, përcjellë KosovaPress.

Portugalia ka arkëtuar tri pikë të reja duke e mposhtur me rezultat 3-0 Luksemburgun pas atij barazimi shumë të përfolur ndaj Serbisë për shkak të golit të anuluar të Cristiano Ronaldos edhe pse ishte i rregullt.

Këto janë të gjitha rezultatet e ndeshjeve të sotme:

Azerbejgjan – Serbia 1-2

Çipro – Slovenia  1-0

Belgjika – Bjellorusia 8-0


Kroacia – Malta 3-0

Gjibraltari – Holanda 0-7

Luksemburgu – Portugalia 1-3

Mali i Zi – Norvegjia 0-1

Slovakia – Rusia 2-1

Turkia – Latvia 3-3

Uellsi – Republika e Çekisë 1-0

Lexo edhe

Video

1 Koment

Komentet janë të mbyllura.

error: