Beka thyen rekordin personal, zë vendin e 14-të në not në Lojërat Mesdhetare Oran 2022

Beka thyen rekordin personal, zë vendin e 14-të në not në Lojërat Mesdhetare Oran 2022

Kosova ka përfunduar garat për ditën e sotme në Lojërat Mesdhetare Oran 2022 me sportin e notit.

Ekipi kosovar u përfaqësuar nga notarja, Vanesa Beka, e cila ka zhvilluar sot garën e parë të notit në disiplinën delfin 50 metra, përcjell KosovaPress.


Beka dha maksimumin nga vetja, ku edhe e theu rekordin personal, por që konkurrenca e fortë bëri që ajo të zë vendin e 14-të, respektivisht të shtatin në grupin e saj.

Notarja kosovare regjistroi kohë prej 1:20.87, ndërsa atë nga afër e përkrahën edhe drejtuesit e KOK-ut, presidenti Ismet Krasniqi dhe sekretari i përgjithshëm, Besim Aliti.

Po ashtu, kjo nuk do të jetë gara e fundit për Vanesën, pasi që ajo do të garojë edhe të hënën në disiplinën 100 metra delfin.

Lexo edhe

Video