Bëhen nderime për këngëtaren Nexhmije Pagarusha

Bëhen nderime për këngëtaren Nexhmije Pagarusha

Familja e këngëtares Nexhmije Pagarusha sot në holli e Teatrit Kombëtar pret miqtë, bashkëpunëtorët, e qytetarë për homazhe.

Bilbili i muzikës shqipe, Nexhmije Pagarusha ka ndërruar jetë një ditë me parë në moshën 86-vjecare.

Familja e këngëtares ka njoftuar se e pamja për Nexhmijen do të mbahet në Teatrin Kombëtar, ndërsa varrimi i saj do të bëhet në fshatin Pagarushë të Malishevës, në një ceremoni familjare.

Njoftimi i plotë i familjes Pagarusha:

Njoftim !

Njoftohen i gjithe populli Shqiptar qe me datë 08.02.2020 sipas protokolit familjar hapet e pamja në hollin e Teatrit Kombëtar në Prishtinë prej ores 08:00 deri 17:00.

Me datë 09.02.2020 do të mbahen homazhe në hollin e Teatrit Kombëtar me ç’rast qytetarët do të mund ti japin nderimet e fundit.

Ne oren 11:00 fillon mbledhja komemorative në po të njejtin objekt-teatrin kombetar


4.

Ne ora 14:30 do të bëhet varrimi në fshatin Pagarushe,Malisheve me rrethin e ngusht familjar sipas amanetit të saj të fundit

E pamja me këtë rast vazhdon edhe per dy ditë dhe atë me datë 10-11.02.2020 poashtu ne hollin e Teatrit Kombetar ne Prishtine me fillim ne ora 08:00 – 17:00.

Kërkojmë mirekuptimin e te gjithë atyre që ndajnë dhembjen me ne , gjithe miqte dhe dashamiret e znj.Nexhmije per t’iu permbajtur protokolit familjar.

ME RESPEKT,

FAMILJA PAGARUSHA-Mulliqi.

 

 

Lexo edhe

Video

error: