BE pas deklaratave të Vuçiqit për Kurtin: Silluni në mënyrë evropiane

Bashkimi Evropian u ka bërë sërish thirrje liderëve politikë në Kosovë dhe Serbi që të përmbahen nga retorika nxitëse dhe të kenë “sjellje evropiane”, për të ndihmuar në ulje të tensioneve. Zëdhënësi i Bashkimit Evropian, Peter Stano, i ka bërë këto deklarata pas pyetjeve të gazetarëve për deklaratat e presidentit serb, Aleksandar Vuçiq, i cili … Continue reading BE pas deklaratave të Vuçiqit për Kurtin: Silluni në mënyrë evropiane