Bayerni transferon mbrojtësin kroat

Bayerni transferon mbrojtësin kroat

Siç bëhet e ditur nga gazetari i njohur Fabrizio Romano, Bayern Munich ka kompletuar transferimin e Ljubo Puljic.


Puljic i bashkohet kampionit gjerman nga skuadra NK Osijek, ndërsa transferimi i tij do t’i kushtojë Bayernit më pak se një milionë euro, raporton KosovaPress.

Mbrojtësi i talentuar kroat ka nënshkruar një kontratë afatgjate në “Allianz Arena” dhe fillimisht do të jetë pjesë e grupmoshave U17.

Lexo edhe

Video