Lajme   Biznes   Sport   Covid-19   Video   Kulturë   Magazina   Ngjarje

Bayern deklason Schalke

Bayern deklason Schalke

Futbollistët e Bayern mposhtën sonte Schalke në Gelsenkirchen, në ndeshjen e raundit 18 të Bundesligës gjermane me rezultat 4:0 (1:0).

Ishte një fitore rutinë e liderit të tabelës kundër ekipit të vendit të fundit.


Bayern tani ka shtatë pikë epërsi ndaj Leipzig, ndërsa Schalke mbetet e gozhduar në fund me vetëm një fitore.

Shënuesit për Bayern ishin Thomas Muller 33’, 88’ dhe Robert Lewandowski 54’, dhe David Alaba 90’.

Lexo edhe

Video

1 Koment

Komentet janë të mbyllura.

error: