Barcelona-Real Madrid, publikohen formacionet zyrtare

Barcelona-Real Madrid, publikohen formacionet zyrtare

Në stadiumin “Camp Nou” me fillim nga ora 16:15 do të ballafaqohen dy gjigantët spanjoll Barcelona dhe Real Madridi, e njohur ndryshe si “El Clasico”.

Të dy skuadrat vijnë në këtë ndeshje me disa mungesa elementare. Nga radhët e skuadrës së Ronald Koeman mungojnë Araujo, Braithwaite, Dembele dhe Pedri, kurse Carlo Ancelotti nuk i ka në dispozicion Joviçi, Ceballosin, Bale dhe Iscon, përcjellë KosovaPress.


Këto janë formacionet zyrtare:

Barcelona: ter Stegen, Dest, Pique, Sergio, Depay, Fati, Alba, De Jong, Mingueza, Eric, Gavi

Real Madridi: Coirtois, Militao, Alaba, Kroos, Benzema, Modric, Casemiro, Lucas, Vunicius, Rodrygo, Mendi.

Video

error: