Barcelona konfirmon: Braithwaite do të mungojë deri në vitin 2022

Barcelona konfirmon: Braithwaite do të mungojë deri në vitin 2022

Barcelona e ka konfirmuar që sulmuesi Martin Braithwaite do t’i nënshtrohet operimit në gjurin e tij të majtë, ku raportohet se lëndimi i tij do ta mbajë atë jashtë fushave të paktën për tërë vitin 2021.

30 vjeçari kishte kërkuar që të zëvendësohej gjatë fitores së Barcelonës prej 2:1 kundër Getafes, pasi që kishte dhimbje në gjurin e tij të majtë, përcjell KosovaPress.


“Sulmuesi danez do t’i nënshtrohet një operimi në gjurin e majtë gjatë ditëve në vazhdim. Klubi do të publikojë lajme të reja rreth lëndimit pasi që të ketë përfunduar procesin e operimit”, shkruante në komunikatën zyrtare të klubit të Barcelonës.

Raportohet nga shumë media që Braithwaite nuk do të rikthehet nga lëndimi në këtë vit kalendarik, ku ky do të jetë problem për “Blaugranët” pas largimit të dy sulmuesve Lionel Messi dhe Antoine Griezmann gjatë këtij afati kalimtar veror të transferimeve.

Lexo edhe

Video