Barcelona dhe Reali përballen sot në “Santiago Bernabeu”, formacionet e mundshme

Barcelona dhe Reali përballen sot në “Santiago Bernabeu”, formacionet e mundshme

Do të zhvillohet sot “El Clasico” e parë e edicionit 2022/23 ndërmjet Real Madridit dhe Barcelonës në stadiumin “Santiago Bernabeu”.

Të dy skuadrat ndajnë kreun e tabelës me nga 22 pikë dhe synimi i secilës prej tyre është që të jap sinjale të forta në luftën për titull të kampionit, transmeton KosovaPress.

Ceballos dhe Courtois janë dy mungesat e mëdha të Realit, kundrejtë Bellerin, Araujo dhe Depay që mungojnë në radhët e Barçës.


Ndeshja zhvillohet nga pra 16:15 dhe këto janë formacionet e mundshme:

Real Madrid: Lunin, Carvajal, Militao, Alaba, Mendy, Tchouameni, Kroos, Modric, Valverde, Vinicius, Benzema.

Barcelona: Ter Stegen, Kounde, Eric Garcia, Marcos Alonso, Jordi Alba, Busquets, Pedri, Gavi, Dembele, Raphinha, Lewandowski.

Lexo edhe

Video