Barcelona: Dembele në operacion për shkak të gjurit

Barcelona: Dembele në operacion për shkak të gjurit

Gjigandi spanjoll i futbollit katalanas njoftoi sot se sulmuesi i saj Ousmane Dembele (24) duhet t’i nënshtrohen një operacioni në gjurin e djathtë për shkak të dëmtimit gjatë kundër Hungarisë në Euro 2020.

Dembele pësoi një zhvendosje të tendinit të gjurit të djathtë dhe një pushim i ri më i gjatë e pret atë.


Ai ka pasur probleme të vazhdueshme që kur arriti në Barcelonë nga Borussia Dortmund në vitin 2017 për 105 milionë euro.

Në shtator 2017, pësoi një këputje të muskulit të kofshës dhe nuk luajti për katër muaj, dhe pësoi të njëjtin dëmtim në nëntor 2019, dhe pas operacionit mungoi në fushë për nëntë muaj.

Për shkak të dëmtimeve të vazhdueshme, Dembele luajti vetëm 54 ndeshje në Primera në katër sezone.

Lexo edhe

Video