Barça synon finalen e kupës ndaj Sociedadit pa Messin, formacionet zyrtare

Barça synon finalen e kupës ndaj Sociedadit pa Messin, formacionet zyrtare

Real Sociedadi do ta pres sonte Barcelonën në ndeshjen e gjysmëfinales së Kupës së Spanjës e cila starton nga ora 21:00.

Të dy skuadrat janë duke kaluar nëpër një formë të mirë të rezultateve në La Liga këtë edicion dhe po ashtu kërkojnë të kalojnë në finale të këtij kompeticioni, përcjellë KosovaPress.

Fituesi nga takimi i sotëm do të ballafaqohet në finale me fituesin e ndeshjes Real Madrid – Ahtletic Bilbao e cila zhvillohet nesër me fillim nga ora 21:00.


Këto janë formacionet zyrtare:

Real Sociedad: Remiro, Zubeldia, Portu, Merino, Oyarzabal, Guridi, Guevara, Gorosabel, Isak, Monreal, Le Normand

Barcelona: Ter Stegen, Araujo, Sergio, Griezmann, Braithwaite, Dembele, Lengle, Pedri, Alba, De Jong, Mingueza

CORDOBA, SPAIN – JANUARY 12: A general view inside the stadium prior to the Training Session prior to the Spanish SuperCup First Semifinal at Estadio Nuevo Arcangel on January 12, 2021 in Cordoba, Spain. (Photo by Quality Sport Images/Getty Images)

Lexo edhe

Video

1 Koment

Komentet janë të mbyllura.

error: