Lajme   Biznes   Sport   Covid-19   Video   Kulturë   Magazina   Ngjarje

Barça përballet me Elchen për të dhënë sinjale drejt Atleticos dhe Realit, formacionet zyrtare

Barça përballet me Elchen për të dhënë sinjale drejt Atleticos dhe Realit, formacionet zyrtare

Barcelona e ka mundësinë që t’i ofrohet Atletico Madridit dhe Real Madridit në pesë, përkatësisht dy pikë nëse sonte siguron tre pikë nga ballafaqimi me Elchen, ndeshje kjo e cila zhvillohet me fillim nga ora 19:00.

Skuadra e Ronald Koeman ka momentalisht 47 pikë dhe pozicionohet në vendin e katër, por në rast të fitores do të shkonte në vendin e dytë me 50 pikë, përcjellë KosovaPress.

Elche, është skuadër e cila renditet në vendin e 18 me 21 pikë dhe ka vetëm një fitore, një barazim dhe tri humbje në pesë ndeshjet e fundit.


Këto janë formacionet zyrtare:

Barcelona: Ter Stegen, Pique, Pjanic, Braithwaite, Messi, Pedri, Trincao, Alba, De Jong, Umitit, Mingueza

Elche: Badia, Verdu, Mfulu, Boye, Milla, Guti, Barragan, Rigoni, Cifuentes, Josema, Mojica

Lexo edhe

Video

error: