Barça luan ndaj Sevillas për të synuar edhe vendin e dytë, formacionet e mundshme

Barça luan ndaj Sevillas për të synuar edhe vendin e dytë, formacionet e mundshme

Me titullin kampion që tashmë duket se është hipotekuar për Real Madridin, lufta e madhe në La Liga po bëhet për vendin e dytë dhe të tretë.

Sonte në stadiumin “Camp Nou”, me fillim nga ora 21, do të ballafaqohen Barcelona dhe Sevilla, transmeton KosovaPress.

Sevilla është e dyta me 57 pikë por që ka pasur rënie të formës në javët e fundit, kurse Barcelona ka tri pikë më pak në vendin e katërt derisa është duke kaluar nëpër një formë të jashtëzakonshme.


Këto janë formacionet e mundshme:

Barcelona: (4-3-3): ter Stegen; Alves, Pique, Garcia, Alba; Nico, Busquets, Pedri; Adama, Aubameyang, Dembele

Sevilla: (4-3-3): ter Stegen; Alves, Pique, Garcia, Alba; Nico, Busquets, Pedri; Adama, Aubameyang, Dembele

Lexo edhe

Video