Balotazhi për Gjakovë, procesi po kalon pa probleme

Balotazhi për Gjakovë, procesi po kalon pa probleme

Procesi për raundin e dytë të zgjedhjeve për kryetar të Gjakovës po kalon i qetë dhe asnjë incident deri më tani nuk është raportuar në Policinë e Kosovës në Gjakovë.


Kështu ka deklaruar për KosovaPress zëdhënësi i Policisë për rajonin e Gjakovës, Nysret Xhurkaj, sipas të cilit nuk kanë pranuar asnjë rast që lidhet me procesin e votimit.

Sot qytetarët e Gjakovës po votojnë për të zgjedhur të parin e komunës. Në garë janë Ardian Gjini nga AAK-ja dhe Mimoza Kusari-Lila nga Lëvizja Vetëvendosje.

Video

error: