Ballkani synon vetëm eliminimin e Klaksvik, ja formacionet zyrtare – foto

Ballkani synon vetëm eliminimin e Klaksvik, ja formacionet zyrtare – foto

Kampioni i Superligës së Kosovës në futboll, Ballkani, do të kërkoj që të kalojë në fazën finale të kualifikimeve në Ligën e Konferencës.

Për ta bërë këtë, skuadra e trajneri Ilir Daja duhet së paku ta ruaje epërsinë prej një goli nga ndeshja e parë e zhvilluar në stadiumin “Fadil Vokrri” ku triumfuan me rezultat 3-2, rezultat ky që nuk ofron shumë siguri raporton KosovaPress.


Ndeshja do të zhvillohet me fillim nga ora 20:00 në stadiumin “Torsvollur” dhe në rast të kualifikimit tutje, skuadra kosovare në raundin tjetër do të ballafaqohet me Shkupin.

Të dy trajnerët tanimë kanë vendosur se me cilët lojtarë do ta fillojnë ndeshjen e sotme, dhe formacionet zyrtare i gjeni më poshtë.

Lexo edhe

Video