Ballkani superior ndaj Gjilanit, arkëton tre pikë të reja

Ballkani superior ndaj Gjilanit, arkëton tre pikë të reja

Ballkani ka regjistrua një tjetër fitore shumë të rëndësishme në kampionat duke e mposhtur Gjilanin me rezultat 2-0 në derbin e javës së nëntë.


Autogoli i Arbër Prekazit në pjesën e parë dhe goli i Meriton Korenicës në të dytën ia dhuruan tre pikë të reja skuadrës së trajnerit Ilir Daja, raporton KosovaPress.

Kampioni në fuqi tani ka 18 pikë në vendin e dytë, kurse Gjilanin ka 14 sosh në vendin e tretë.

Lexo edhe

Video