Ballkani publikon formacionin zyrtarë për derbin me Prishtinën

Ballkani publikon formacionin zyrtarë për derbin me Prishtinën

Sot me fillim nga ora 13;00 stadiumi “Fadil Vokrri” do të jetë nikoqir i përballjes tejet interesante mes Prishtinës dhe Ballkanit, e vlefshme kjo për fazën e çerekfinales së Kupës së Kosovës.

Për ta prekur çerekfinalen, Prishtina e eliminoi Dukagjinin me rezultat 3:1, kurse Ballkani e mposhti skuadrën e A&N me rezultat solid 2:0, raporton KosovaPress.


Takimi i fundit mes Prishtinës dhe Ballkanit daton më datën 5 të këtij muaji, ku asokohe ndeshja përfundoi pa fitues me rezultat të barabartë 2:2.

Tanimë, trajneri i Ballkanit, Ilir Daja ka vendosur se me cilët lojtarë do ta fillojë ndeshjen e sotme, dhe formacionin zyrtarë e gjeni më poshtë.

Ballkani: Ljuljanovic; Kuc, Armend Thaqi, Astrit Thaqi, Jashanica, Trashi, Potoku, Zyba, Korenica, Rrahmani, Berisha

Lexo edhe

Video