Ballkani përballet me Viktoria Plzen në Ligën së Konferencës

Ballkani përballet me Viktoria Plzen në Ligën së Konferencës

Do të nis sot aventura e Ballkani në fazën e grupeve të Ligës së Konferencës.

Kampioni i Kosovës do të luaj në Republikën e Çekisë kundër nikoqirëve, Viktoria Plzen, raporton KosovaPress.


Për këtë ndeshje, trajneri Ilir Daja tha të mërkurën në konferencë për media se vendasit janë favorit absolut, por që lojtarët e tij janë përgatitur për të bërë diçka të mirë në këtë ndeshje.

Në grupin C, bëjnë pjesë edhe dy skuadra të tjera të forta si Dinamo Zagrebi dhe Astana.

Ndeshja nis nga ora 21:00.

Lexo edhe

Video