Ballkani lëshon pikë ndaj Ferizajt, s’ka fitues edhe në derbin Gjilani-Llapi

Ballkani lëshon pikë ndaj Ferizajt, s’ka fitues edhe në derbin Gjilani-Llapi

Janë mbyllur tashmë tri ndeshjet e Superligës së Kosovë në futboll, të vlefshme për xhiron e 26-të, ku janë regjistruar rezultate mjaftë befasuese.

Ferizaj që është futur në një seri tejet pozitive të rezultateve e ka ndalur me barazim kampionin në fuqi Ballkanin duke luajtur pa gola, raporton KosovaPress.


Sfidë tejet interesante u zhvilluar ndërmjet Gjlanit dhe Llapit që në fund i ndanë pikët duke barazuar 2-2. Për Gjilanin golat i realizuan Dabiqaj dhe Kelmnde, kurse Llapi reagoi me golat e Fernandinhos dhe Riveras.

Në ndeshjen tjetër, Trepça ’89 triumfoi ndaj Dukagjinit me rezultat 2-1, me golat e Oyekanmit dhe Mijës, kurse Haliit me autogol shënoi golin e vetëm të mysafirëve.

Lexo edhe

Video