Bajoku pasi mposhti boksierin serb: E bëra për të gjithë shqiptarinë

Bajoku pasi mposhti boksierin serb: E bëra për të gjithë shqiptarinë

Boksieri kosovar Shpetim Bajoku e ka kaluar me sukses luftën e parë në Kampionatin Ballkanik të boksit që po mbahet në Albena të Bullgarisë.

Ai e ka mposhtur boksierin serb Semir Aliçiq, në kategorinë deri në 67 kilogramë.

Pas këtij triumfi, Bajoku ka folur për KosovaPress duke u shprehur krenar për këtë fitore, për të cilën ka thënë se nuk ishte shumë e vështirë për t’u arritur.


Ai shtoi se fakti që e ka mposhtur një boksier nga Serbia e bën shumë të lumtur dhe se fitoren ia kushton gjithë shqiptarisë, ndërsa shpalosi hapur synimin për ta sjellë në Kosovë medaljen e artë.

Ballafaqimin e radhës Shpetim Bajoku do ta bëjë të shtunën në kuadër të këtij kampionati.

Lexo edhe

Video