Avdijaj takon bujqit: Problemet e tyre zgjidhen me LVV në qeverisje

Avdijaj takon bujqit: Problemet e tyre zgjidhen me LVV në qeverisje

Kandidati i LVV-së për kryetar të Istogut, Agron Avdijaj, së bashku me zëvendësministrin e Bujqësisë, Pylltarisë dhe Zhvillimit Rural, Imri Demelezaj, ka takuar bujq e fermerë të komunës, ku u diskutuan sfidat, problemet e zgjidhja e tyre nëse LVV qeverisë me Komunën e Istogut.

Përmes një statusi në Facebook, Avdijaj ka thënë se bujqësia është një ndër fushat ku më së shumti duhet investim, subvencionim e mbështetje, e kjo sipas tij do të bëhet me Lëvizjen Vetëvendosje në qeverisje.

Ky është statusi i tij i plotë:


Bashkë me zëvendësministrin e Bujqësisë, Pylltarisë dhe Zhvillimit Rural, Imri Demelezaj, sot gjatë ditë mbajtëm takim më bujq e fermerë të komunës sonë, ku u diskutuan sfidat, problemet e zgjidhja e tyre me ardhjen e Lëvizjes në drejtimin e Komunës së Istogut.

Bujqësia është një ndër fushat ku më së shumti duhet investim, subvencionim e mbështetje, e kjo do të bëhet me Lëvizjen VETËVENDOSJE! në qeverisje.

#BASHKËQEVERISIM! 144

Më shumë për Istogun!

Lexo edhe

Video