Lajme   Biznes   Sport   Covid-19   Video   Kulturë   Magazina   Ngjarje

Këshilla e mirë, ta shpëton qeverinë!

Ka disa letra që ja kam dërguar Albin Kurtit në ´Messenger´. Dy para fitores së 14 shkurtit. Tani këtë letër…

Gjenocidi – ra ky mort dhe u pamë!

Nuk na ka hije të merremi me akuza duke bërë njëri-tjetrin fajtor, pse kemi dështuar ta fitojmë betejën diplomatike ndaj Serbisë.…

Sloganet e partive politike

Slogani, në shumës- sloganet janë fjalë kyçe, frazë e shkurtër, të cilat njeriu i mban mend lehtë. Ato përdoren për…

´Krejt dhe Drejt´!

Albin Kurti – Tërhiqu, lejo Glaukun ose Vjosën të kandidojnë, respekto vendimin e KQZ-së, për të ardhmen tënde politike, për…

Dialektika e Hegelit – Një model për gazetarinë

Është shumë interesante, së pari të kuptohet pastaj edhe të përdoret dialektika e Hegelit si model për të përshkruar fenomene…

Dr. Don Lush Gjergji President!

Pse po marrë mundin ta shkruaj këtë status? Në FB po lexoj shumë propozime për president, se ai duhet të…

Cikli vicioz – krime dhe dialog

Në bisedimet me Serbinë, klasës politike të Kosovës i nevoitet një përgatitje profesionale, një i ashtuquajtur „Koncept i Harvardit”,siç jepet në…

Marrëveshja historike – çfarë do bëhet me trashëgiminë e hebrenjve?

Marrëveshja e nënshkruar më 4 shtator në Uashington mes Kosovës dhe Serbisë ishte në radhë të parë një marrëveshje bashkëpunimi…

Demagogjia përçarëse – shpifje dhe denigrim!

Shpifjet, siç e kam trajtuar në fillim të këtij viti me tutull; „Gjuha thyen eshtrat“, botuar në “Bota Sot” të datës…

Liria, shteti dhe panoptikum i padukshëm!

Mos lejo të të tregojnë të tjerët se si duhesh të jetosh. Jeto ashtu siç mendon sesi duhesh të jetosh…
Postimet e vjetra
error: