Lajme   Biznes   Sport   Covid-19   Video   Kulturë   Magazina   Ngjarje

Pse fitoi Vetëvendosje ?

Partia më humbëse më 14 shkurt 2021, një kohë të gjatë ka hecë në improvizime dhe beatifikime të varreve, duke…

Tri konventat Jugosllave – Turke për shpërnguljen e shqiptarëve në Anadoll

KONVENTA E PARË 28 XI 1933 (DOKUMENTI GJINDET NË: DASIPB. Përfaqesia në Turqi F. 19/1934)       Çështja e shpërnguljës së shqiptarëve…

Me rastin e njëqindë (100) vjetorit të mizorive serbe…

Me rastin e njëqindë (100) vjetorit të mizorive serbe në tërë Shqipërinë Kontinentale,                    sidomos në Krahinën e Llapit dhe…

Të kaluarën nuk mund ta përmirësojmë-të ardhmën mund ta bëjmë të ndritur

 (Përkujtojmë sakrificën e DY ADEMAVE dhe mizorinë e okupatorit në Reçak: 15 I 1999-15 I  2021) Përmendore-statu, meritojnë ata që…

Ushtria Çlirimtare dhe Kosova sërish në grackat e të huajve, Edi Ramës dhe LDK-së

Në prag të dekadës tretë të shekullit XXI Ku jemi dhe kah po shkojmë? Nëse letra e A. Vuçiqit dërguar…

Në prag të 28 nëntorit (1912), kur u shpall Shqipëria Etnike!

GUXIMI SHKENCOR DHE POLITIKA NË SHERBIM TË AGNOSTIKËS QË AKUZON KUTURU Uroj që ky shkrim të lexohet e të bëhet…

Prof dr Hakif Bajrami: Prej prroit të infektuar kurrë nuk mund të shihet humnera në breg

(Kush ishte Tito ndaj Shqiptarëve 1941-1980. Çfar pasojash le pas?) Letër  publike atyre që kanë nostaligji për Titizmin! Për ta…

Kosova nuk ka nevojë as për mall e as për politikë të mini shengenit

Mini Shengeni Ballkanik, është agjenturë e vejtër si ide antishqiptare dhe ka për qëllim  ekstrem DEKOMPOZIMIN e Makro-Shëngenit shiptar. Për…

Programimi i krimeve: Millosheviq-i.Daçiq…

Programimi i krimeve: Millosheviq-i.daçiq–sheshel-a. vuçiq–arkan për t` i shafosur shqiptarët 1994–1999 (Publikohet për herë të parë) PREAMBULLA E GJENOCIDIT SERBIAN…
Postimet e vjetra
error: