Lajme   Biznes   Sport   Covid-19   Video   Kulturë   Magazina   Ngjarje

Beteja e shkallës së valit në Martanesh

Kolonel ® Dilaver GOXHAJ Ish-Ushtarak Madhor i Ushtrisë Shqiptare Ish-Zv/Shef i Shtabit të UÇK-së “Nuk duhet një hero për të…

Perse deshtoi presidenti Donald Tramp?

(Sipas një bisede në mesenxher me një mik në SHBA) Në mbyllje të ketij viti, të gjitha të dhënat janë…

Letër e hapur kryegjyqtarit të gjykatës speciale për kosovën në hagë, zotit Nikola Giju

Zotit NIKOLA GIJU,Kryetari Gjykatës Speciale etnike për Kosovën në Hagë. Zotit NIKOLA GIJU (Nicolas Guillou), Unë që po u shkruaj…

Adem Jashari – Komandanti legjendar i UÇK-së

me rastin e 65 vjetorit te lindjes “E  vwrteta legjendare wshtw e njw natyre tjetwr nga e vwrteta historike.    …

Akt-akuza përfshin gjithë UÇK-në

Ne, qytetarët e Republikës së Shqipërisë që na nxiti dashuria për gjysmën tjetër të kombit tonë dhe u shkuam në…

Prurje e re në historinë ushtarake të Kosovës

Shkrua Prof. Asoc. Dr. Bernard Zotaj   Libri i Dilaver Goxhaj (Shpëtim Golemi) të titulluar “Lufta e Koshares, dështim apo…

Kush ka rënë në tradhëti?

Të gjithë shqiptarët anë e mbanë globit janë dëshmitarë të propagandës së ethshme kundër fitores së Lëvizja Vetëvendosje! në zgjedhjet…

Shteti i qeverisur më mirë është ai që i afrohet më shumë modelit të individit

(Diskutim midis filozofit Sokrat dhe Glaukonit) Sokrati: A nuk duhet, për të rënë dakort, Glaukon, që ne të kërkojmë të…

Është vështirë të merresh vesh me ta që adhurojnë paranë

Përgjigjen se pse janë bashkuar kundër Albin Kurtit dhe qeverisë së drejtuar prej tij të gjithë politikanët e këtyre 30…

Është në rrezik mbarëvajtja gjithnjerëzore

NGA: GJOKË DABAJ, DILAVER GOXHAJ, HAMDI HYSUKA Duhet t’i themi Qeverisë “Kurti”, që jemi përkrah saj dhe përkrah kryetares së Parlamentit…
Postimet e vjetra
error: