Aurier gjithnjë e më afër Milanit

Aurier gjithnjë e më afër Milanit

Mbrojtësi i djathtë i Tottenham, Serge Aurier është i hapur për t’u bashkuar me Milanin, pretendon Gianluca Di Marzio.

Skuadra e Serie A e ka identifikuar 27-vjeçarin si zgjedhjen e tyre të duhur në mbrojtje, dhe lojtari ka shumë dëshirë të transferohet në Itali.


Spurs dëshirojnë 20 milion euro për Aurier, kurse Milan shpreson të negociojnë çmimin.

Megjithatë për transferimin e Aurierit – Milani duhet të presë paksa.Rossonerët duhet të largojnë Calabrian ose Contin, në mënyrë që Sergie Aurier të transferohet në “San Siro”./KosovaPress/

Lexo edhe

Video

error: