Athletic Bilabo – Barcelona, formacionet e mundshme

Athletic Bilabo – Barcelona, formacionet e mundshme

​Barcelona do të udhëtojë në Bilbao sonte për ndeshjen ndaj Athletic Bilbao në mes të një krize të brendshme në këtë klub.

“Blaugranët” do të nisin ndeshjen me formacionin e zakonshëm 4:3:3, ku në sulm pritet të jetë tanimë treshaj e zakonshme Griezmann, Fati dhe Lionel Messi.

Ndërsa vendasit në këtë ndeshje do të luajnë me sistemin 4-2-3-1, shkruan KosovaPress.


Ja formacionet e mundshme:

Athletic Bilbao:(4-2-3-1): Simon; Capa, Alvarez, Martinez, Berchiche; Dani Garcia, Lopez; Williams, Raul Garcia, Muniain; Villalibre

Barcelona: (4-3-3): ter Stegen; Roberto, Pique, Umtiti, Firpo; de Jong, Busquets, Arthur; Messi, Griezmann, Fati

Lexo edhe

Video