Ata ishin kampionë të Anglisë 6 vjet më parë, tani arritën fitoren e parë të sezonit

Ata ishin kampionë të Anglisë 6 vjet më parë, tani arritën fitoren e parë të sezonit

Leicester City shkatërroi Nottingham Forestin me rezultat bindës 4:0 në derbin e fundit të Premier ligës angleze.

Kjo ishte vetëm fitorja e parë e këtij sezoni, të cilën e fitoi kampioni i sezonit 2015/16 arriti në raundin e tetë.

Me këtë rezultat, Leicester e kapërceu kundërshtarin nga kjo ndeshje dhe tani të dyja skuadrat kanë nga katër pikë.


Shkëlqeu James Maddison, të cilin mediat angleze së fundmi e quajtën si lojtarin më të mirë anglez që nuk mori një shans në kombëtare.

Ai shënoi për epërsi në minutën e 25-të. Dy minuta më vonë ishte 2:0. Harvey Barnes shënoi dhe Jamie Vardy asistoi.

Në pjesën e parë, Maddison shënoi golin e dytë dhe e prishi barazimin, dhe i njëjti lojtar shtoi gjithashtu një asistim në minutën e 73-të.

Sulmuesi zambian Patson Daka ishte i saktë. Në raundin tjetër, Leicester viziton Bournemouth dhe ish-kampioni i Evropës dy herë, Nottingham Forest pret Aston Villa.

Lexo edhe

Video