Aston Villa-Man. Utd, formacionet zyrtare, Coutinho në pankinë

Aston Villa-Man. Utd, formacionet zyrtare, Coutinho në pankinë

Aston Villa do të pres skuadrën e Manchester United në “Villa Park” me fillim nga ora 18:30, në ndeshjen e vlefshme për xhiron e 22-të të Premier Ligës.

Skuadra e drejtuar nga trajneri Steven Gerrard ka pësuar dy humbje radhazi së fundi nga Chelsea dhe Brentfordi kështu që ndaj “Djajve të Kuq” kërkojnë të paktën një pikë, transmeton KosovaPress.

Nga minuta e parë për Villan nuk starton braziliani Philippe Coutonho i cili para pak ditësh e kompletoi transferimin nga Barcelona.


Këto janë formacionet zyrtare:

Aston Villa: Martinez, Cash, Konsa, Mings, Digne, Sanson, Luiz, Ramsey, Buendia, Ings, Ëatkings

Manchester United: De Gea, Lindelof, Grrenëood, Fred, Fernandes, Varane, Dalo, Cavani, Telles, Matic, Elanga

Lexo edhe

Video