Asnjë viktimë dhe 10 raste të reja me COVID-19 sot në Kosovë

Asnjë viktimë dhe 10 raste të reja me COVID-19 sot në Kosovë

Për të katërtën ditë me radhë Kosova fatmirësisht nuk ka shënuar asnjë rast me fatalitet nga koronavirusi.  

Ministria e Shëndetësisë, sipas të dhënave nga Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës, njofton se nga 2.484 testime, 10 qytetarë kanë rezultuar pozitiv në COVID-19.

Sot janë shëruar 82 qytetarë, derisa numri i përgjithshëm i të shëruarve është 156.894. Në total numri i rasteve aktive është 673.


Të dhënat e detajuara mund të i gjeni në linkun:

https://datastudio.google.com/…/2e546d77…/page/MT0qB

Lexo edhe

Video

error: