Asnjë lule për ditëlindjen e kryeheroit të kombit shqiptar Gjergj Kastrioti-Skënderbeu

Asnjë lule për ditëlindjen e kryeheroit të kombit shqiptar Gjergj Kastrioti-Skënderbeu

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama dhe kryetari i Bashkimit Demokraitk për Integrim në Maqedoni të Veriut, Ali Ahmeti duket që harrojnë datat e rëndësishme të heronjve tanë.


Ata sot nuk kanë përkujtuar dhe as nuk kanë vendosur lule te përmendorja e kryeheroit të kombit shqiptar, Gjergj Kastrioti-Skënderbeu në ditën e lindjes së tij.

Figura e Skënderbeut u vlerësua lartë nga presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani, kryeministri Albin Kurti dhe kryetari i Partisë Demokratike të Kosovës, Memli Krasniqi. Megjithatë, askush nga ata nuk ka vendosur lule te përmendorja e heroit tonë kombëtar.

Lexo edhe

Video