Asnjë i vdekur dhe vetëm dy raste të reja me COVID-19 në Shqipëri

Në 24 orët e fundit nga 4024 testime të kryera kanë rezultuar vetëm dy raste të reja me COVID-19, një në Shkodër dhe një në Durrës, ka bërë të ditur sot Ministria e Shëndetësisë e Shqipërisë. Aktualisht janë 53 pacientë aktivë me COVID-19, ndërsa në Infektive po marrin trajtim spitalor të specializuar dy pacientë. Fatmirësisht, … Continue reading Asnjë i vdekur dhe vetëm dy raste të reja me COVID-19 në Shqipëri