Kapiteni i Real Madridit largohet nga klubi pas 23 vitesh
Sport
Lexohet për: 2 min.
2 javë më parë
Linku u kopjua

Mbrojtësi dhe kapiteni i Real Madridit, Nacho po largohet pas një qëndrimi 23-vjeçar në “Santiago Bernabeu”, dhe këtë gjë e konfirmoi vetë gjiganti i La Ligas.

Nacho ka fituar gjashtë tituj të Ligës së Kampionëve me Madridin që kur iu bashkua akademisë së të rinjve në vitin 2001, si dhe katër tituj në La Liga dhe dy Kupa të Mbretit, raporton KosovaPress.

“Real Madridi njofton se kapiteni ynë Nacho ka vendosur të përfundojë karrierën e tij si lojtar i Real Madridit”, thuhet në një deklaratë të klubit spanjoll.

“Real Madridi dëshiron të shpreh mirënjohjen dhe dashurinë e tij për Nacho, një nga legjendat e mëdha të klubit tonë. Nacho e mbyll karrierën e tij në Real Madrid si kapiteni që ngriti të 15-ën (trofeun e Ligës së Kampionëve) në Wembley, si një nga pesë lojtarët që kanë fituar gjashtë Kupa Evropiane në historinë e futbollit dhe me numrin më të madh të titujve në histori të klubit tonë”, shkroi më tej në komunikatën e Realit.

Nacho është lidhur me një transferim te skuadra e Ligës Pro Saudite, Al-Qadsiah.

“Që kur erdhi në akademinë tonë të rinjve si fëmijë, Nacho ka qenë gjithmonë një shembull përmirësimi për të gjithë dhe ai ka marrë dashurinë, njohjen dhe admirimin e të gjithë madridistëve”, tha presidenti i Realit, Florentino Perez.

“Real Madridi është dhe do të jetë gjithmonë shtëpia e tij”.

Kjo webfaqe mirëmbahet dhe menaxhohet nga Agjencia e Lajmeve KosovaPress. KosovaPress mban të drejtat e rezervuara me copyright sipas dispozitave ligjore për të drejtat e autorit dhe pronës intelektuale. Përdorimi, modifikimi dhe shpërndarja për qëllime komerciale pa marrëveshje me KosovaPress, ndalohet rreptësisht.
Ky aplikacion uebsajti është zhvilluar me mbështetjen e #SustainMedia Programme, i bashkëfinancuar nga Bashkimi Evropian dhe Qeveria Gjermane, ndësa implementohet nga GIZ, DW Akademie dhe Internews. Përmbajtja e tij është përgjegjësi vetëm e KosovaPress dhe nuk pasqyron domosdoshmërisht pikëpamjet e BE-së apo të Qeverisë Gjermane.
Të gjitha të drejtat e rezervuara nga A.P.L. KosovaPress © 2002-2024