Merr fund aventura e Shqipërisë në Euro 2024
Sport
Lexohet për: 1 min.
3 javë më parë
Linku u kopjua

Shqipëria ka pësuar disfatë nga Spanja me rezultat 1-0 në ndeshjen vendimtare të grupit B të Kampionatit Evropian të futbollit, Euro 2024.

Goli i minutës së 13’ nga Ferran Torres i dha goditjen fatale të besuarve të Silvinjos që tani mbyllin aventurën e tyre në këtë kampionat me dy humbje dhe një barazim në grup, raporton KosovaPress.

Shqipëria e mbyll këtë aventurë si e fundit në grupin B me vetëm një pikë, derisa bashkë me Spanjën në fazën tjetër nga ky grup është kualifikuar Italia si e dyta me katër pikë.

Kjo webfaqe mirëmbahet dhe menaxhohet nga Agjencia e Lajmeve KosovaPress. KosovaPress mban të drejtat e rezervuara me copyright sipas dispozitave ligjore për të drejtat e autorit dhe pronës intelektuale. Përdorimi, modifikimi dhe shpërndarja për qëllime komerciale pa marrëveshje me KosovaPress, ndalohet rreptësisht.
Ky aplikacion uebsajti është zhvilluar me mbështetjen e #SustainMedia Programme, i bashkëfinancuar nga Bashkimi Evropian dhe Qeveria Gjermane, ndësa implementohet nga GIZ, DW Akademie dhe Internews. Përmbajtja e tij është përgjegjësi vetëm e KosovaPress dhe nuk pasqyron domosdoshmërisht pikëpamjet e BE-së apo të Qeverisë Gjermane.
Të gjitha të drejtat e rezervuara nga A.P.L. KosovaPress © 2002-2024