Mbyllet pjesa e parë, Shqipëria në disavantazh përballë Spanjës
Sport
Lexohet për: 1 min.
3 javë më parë
Linku u kopjua

Kanë përfunduar 45 minutat e pjesës së parë të ndeshjes ndërmjet Shqipërisë dhe Spanjës, e vlefshme për grupin B të Kampionatit Evropian të futbollit, Euro 2024.

Spanjollët kanë shkuar në pushimin 15 minutësh me epërsi minimale 1-0, me golin e realizuar nga Ferran Torres n minutën e 13 të ndeshjes, raporton KosovaPress.

Me një humbje eventuale, Shqipëria do të eliminohej nga ky kampionat.

Kjo webfaqe mirëmbahet dhe menaxhohet nga Agjencia e Lajmeve KosovaPress. KosovaPress mban të drejtat e rezervuara me copyright sipas dispozitave ligjore për të drejtat e autorit dhe pronës intelektuale. Përdorimi, modifikimi dhe shpërndarja për qëllime komerciale pa marrëveshje me KosovaPress, ndalohet rreptësisht.
Ky aplikacion uebsajti është zhvilluar me mbështetjen e #SustainMedia Programme, i bashkëfinancuar nga Bashkimi Evropian dhe Qeveria Gjermane, ndësa implementohet nga GIZ, DW Akademie dhe Internews. Përmbajtja e tij është përgjegjësi vetëm e KosovaPress dhe nuk pasqyron domosdoshmërisht pikëpamjet e BE-së apo të Qeverisë Gjermane.
Të gjitha të drejtat e rezervuara nga A.P.L. KosovaPress © 2002-2024