Shqipëria në ndjekje të ëndrrës, nis ballafaqimi me Spanjën
Sport
Lexohet për: 1 min.
3 javë më parë
Linku u kopjua

Objektivi nuk është fare i lehtë, por mundësitë janë aty. Shqipëria sapo ka nisur misionin e saj të vështirë për ta siguruar një vend në fazën e eliminimit direkt të Kampionatit Evropian të futbollit, Euro 2024.

Kuqezinjtë po ballafaqohen me liderin e grupit B, Spanjën, aty ku vetë, fitorja siguron kualifikimin, kurse barazimi pastaj do të sillte në tavolinë matematikat e kualifikimit nga vendi i tretë, por që do të ishte shumë më e komplikuar, raporton KosovaPress.

Nën përkrahjen e madhe të tifozëve kuq e zi, ndeshja në stadiumin “Merkur Spiel-Arena”  në Duseldotf sapo ka nisur.

Kjo webfaqe mirëmbahet dhe menaxhohet nga Agjencia e Lajmeve KosovaPress. KosovaPress mban të drejtat e rezervuara me copyright sipas dispozitave ligjore për të drejtat e autorit dhe pronës intelektuale. Përdorimi, modifikimi dhe shpërndarja për qëllime komerciale pa marrëveshje me KosovaPress, ndalohet rreptësisht.
Ky aplikacion uebsajti është zhvilluar me mbështetjen e #SustainMedia Programme, i bashkëfinancuar nga Bashkimi Evropian dhe Qeveria Gjermane, ndësa implementohet nga GIZ, DW Akademie dhe Internews. Përmbajtja e tij është përgjegjësi vetëm e KosovaPress dhe nuk pasqyron domosdoshmërisht pikëpamjet e BE-së apo të Qeverisë Gjermane.
Të gjitha të drejtat e rezervuara nga A.P.L. KosovaPress © 2002-2024