​Ndryshime të mëdha te KF Drenica
Sport
Lexohet për: 1 min.
3 javë më parë
Linku u kopjua

Përveç ekipit dhe pjesës sportive Klubi futbollistik 'Drenica' ka njoftuar se se nga sot, se po shton forcat edhe në kryesi, kësisoj pas riorganizimit të klubit, z. Ilir Veliqi do t'i prijë FC Drenica si president i klubit.

“Veliqi nga sot do të udhëheq me FC Drenica në një rrugëtim me synime te qarta për inkuadrimin dhe rikthimin e ekipit në Superligë”, thuhet në njoftimin e klubit, përcjellë KosovaPress.

Pas riorganizimit të ri, kryesia e FC Drenicës do të jetë në përbërje të:

1. Ilir Veliqi – President

2. Haxhi Rreci – Zëvëndespresident i parë

3. Çaush Dobra - Zëvëndespresident i dytë

4. Gëzim Ramadani – Anëtar i Bordit

5. Bastri Durmishi – Anëtar i Bordit

6. Ragip Durimishi – Anëtar i Bordit

7. Granit Musliu - Sekretar

Kjo webfaqe mirëmbahet dhe menaxhohet nga Agjencia e Lajmeve KosovaPress. KosovaPress mban të drejtat e rezervuara me copyright sipas dispozitave ligjore për të drejtat e autorit dhe pronës intelektuale. Përdorimi, modifikimi dhe shpërndarja për qëllime komerciale pa marrëveshje me KosovaPress, ndalohet rreptësisht.
Ky aplikacion uebsajti është zhvilluar me mbështetjen e #SustainMedia Programme, i bashkëfinancuar nga Bashkimi Evropian dhe Qeveria Gjermane, ndësa implementohet nga GIZ, DW Akademie dhe Internews. Përmbajtja e tij është përgjegjësi vetëm e KosovaPress dhe nuk pasqyron domosdoshmërisht pikëpamjet e BE-së apo të Qeverisë Gjermane.
Të gjitha të drejtat e rezervuara nga A.P.L. KosovaPress © 2002-2024