Kontrolli i trazirave, KFOR zhvillon aktivitete trajnuese
Lajme
Lexohet për: 1 min.
4 javë më parë
Linku u kopjua

Njësia e Specializuar Shumëkombëshe e misionit KFOR të udhëhequr nga NATO-ja zhvilloi sot aktivitete trajnuese për kontrollin e trazirave në Prishtinë.

Misioni i NATO-s në Kosovë vazhdon të zbatojë mandatin e tij për të ofruar një mjedis të sigurt për të gjithë.

KFOR-i është reaguesi i tretë i sigurisë, pas Policisë së Kosovës dhe misionit të BE-së për Sundim të Ligjit (EULEX), me të cilët punon në koordinim të ngushtë, thuhet në njoftim.

Kjo webfaqe mirëmbahet dhe menaxhohet nga Agjencia e Lajmeve KosovaPress. KosovaPress mban të drejtat e rezervuara me copyright sipas dispozitave ligjore për të drejtat e autorit dhe pronës intelektuale. Përdorimi, modifikimi dhe shpërndarja për qëllime komerciale pa marrëveshje me KosovaPress, ndalohet rreptësisht.
Ky aplikacion uebsajti është zhvilluar me mbështetjen e #SustainMedia Programme, i bashkëfinancuar nga Bashkimi Evropian dhe Qeveria Gjermane, ndësa implementohet nga GIZ, DW Akademie dhe Internews. Përmbajtja e tij është përgjegjësi vetëm e KosovaPress dhe nuk pasqyron domosdoshmërisht pikëpamjet e BE-së apo të Qeverisë Gjermane.
Të gjitha të drejtat e rezervuara nga A.P.L. KosovaPress © 2002-2024